Zibensaizsardzības sistēmas instalācija pie labākajiem

Zibensaizsardzības sistēmas instalācija pie labākajiem

Ir tikai dabiski domāt par lietām, ko varējām izdarīt citādāk, kā pasargāt sevi labāk vai neatlikt darāmo jau kārtējo reizi, tikai pēc tam, kad jau  noticis kaut kas slikts. No šādām kļūdām, protams, mācāmies visvairāk, bet gudrāk būtu to darīt dēļ citu neveiksmēm, vai vēl labāk, nepieļaut tādas pavisam. Zibens spēriens var likties ļoti neiespējams, līdz brīdim, kad tas tiešām skars jūs pašus un jūsu mājokli, tādēļ ir vērtīgi iepazīties ar iespējamajām aizsardzības metodēm un novērst nelaimi pirms tā notikusi.

Šodien smagi līst. Jāņi vēl nav klāt, un tomēr. Laukos zibens šķiet kā dabisks elements, taču Rīgā tāds negaiss nav piedzīvots sen. Esmu mājās viena, tāpēc sajūta ir mazliet baisa. Šķiet, ka iespēra kaut kur pāri ielai. Jāteic, ka neatceros tādu reizi, kad piedzīvojot zibeni, būtu mājās viena. Sāku baiļoties, vai atceros visas norādes, kas jāievēro tā plosīšanās laikā. Sāku meklēt internetā:

1. Aizveriet visus logus. Un nestāviet tiem tuvumā. Zibens var noķert kādu metāla priekšmetu Jūsu mājā caur loga atveri;

2. Ja zibens un pērkona negaiss dzirdams tuvu, tad labāk izslēdz visas elektroierīces, un atvieno to vadus no elektrības padeves;

3. Šādā laikā ārā labāk neej. Ja esi ārā uz velosipēda, kāp no tā nost. Ja vēl ir laiks, pieslēdz to pie tuvākā objekta, un turies no tā tālāk. Zibenim patīk metāla priekšmeti, un jo sevišķi viņš mīl tos kustīgākos.

Skaties šeit, lai pārliecinātos, ka zibens sper ne tikai kokos, bet arī elektrostabos, mājās un pat kuģos.

Lai no zibens pasargātu visu māju, ir jāierīko zibensaizsardzības sistēmas. Parasti tās ierīko mājas būvēšanas procesā, taču ne visi projektētāji un pasūtītāji ir tik atbildīgi. Es sāku interesēties, kā tad šīs sistēmas izskatās. 

Zibensaizsardzības sistēmas veidi

Ir divas populārākās un visplašāk izmantotās zibensaizsardzības sistēmas – aktīvā un pasīvā zibensaizsardzība. Abām metodēm ir viens mērķis, t.i. uzņemt zibens spērienu un novadīt to dziļi zemē, kur tas nevar nodarīt nekādus bojājumus. Atšķiras materiāli un uzstādīšanas specifika, tāpēc kopā ar profesionāļiem vajag atrast vispiemērotāko variantu tieši jūsu mājoklim. Zibensaizsardzības sistēmas instalācija ir noderīgs un gana vienkāršs process, ja ar to iepazīstas tuvāk. Tādā veidā arī zudīs visas šaubas par tā efektivitāti.

Aktīvā zibens aizsardzība

Šo sauc par aktīvo zibensaizsardzības metodi, jo tā burtiski aktīvi piesaista zibens lādiņu, lai pēc tam to novadītu sev vēlamajā vietā. Tādā veidā procentuāli tiek palielināta iespēja, ka zibens neiespers kādā neaizsargātā punktā. Šīs zibensaizsardzības sistēmas plusi - tā ir moderna un ērta, kalpos ilgu laiku, neprasīs ilgu un sarežģītu uzstādīšanu un aizsargās ļoti plašā rādiusā.

Pasīvā zibens aizsardzība

Uzskatāma par klasisko metodi, jo ir senāka, taču joprojām ļoti pieprasīta. Aktīvā veidā nepiesaista zibens lādiņu, taču tādēļ nav uzskatāma par mazāk efektīvu un drošu. Metodes uzstādīšana paredz – uztvērējstieņi un metāla stiepļu siets tiek izvietots uz jumta, gar būves ārpusi tiek uzstādīti novadītāji, kas lādiņu novadīs uz zemējuma kontūru, kas ir ierakts zemē apkārt visai mājai.

Pieredze 1. vietā

Zibensaizsardzība noteikti ir lauciņš, ko nevajadzētu uzņemties paveikt pašam. Daudz drošāk un ērtāk ir uzticēt to zinošiem profesionāļiem, kas pārzina sava amata un metožu sīkumus, tādā veidā esot pārliecinātam, ka ieguldītie līdzekļi noteikti atmaksāsies. Mājokļa drošība tomēr nav joka lieta, tādēļ ir vērts nenoslinkot un ieguldīt sevis un sava īpašuma aizsardzībā. Zibensaizsardzības sistēmas - tas ir ieguldījums, kas atmaksāsies un radīs sirdsmieru ikdienas skrējienā.

Es zinu, ka mūsu lauku mājai zibens novedējs ir ierīkots. Taču vai tāds ir arī mūsu dzīvoklim Rīgā? Lai to pārbaudītu, es tagad ārā neiešu. Sēdēšu pie svecēm un gaidīšu mājās mammu.