Televizoru remonts pie speciālista dažādiem TV veidiem

Televizoru remonts pie speciālista dažādiem TV veidiem

Pirmos televizorus izgudroja Vācijā 20.gs. sākumā, bet Rīgā pirmie televizori bija pieejami tikai 50. gados. Televizoru attīstības vēsture nav stāsts tikai par tehnikas attīstību, bet arī sociālajām izmaiņām, komunikāciju, mediju pieejamību. Līdz tam televīzija bija pieejama tikai Maskavā, Ļeņingradā un Kijevā. Uz pārraidēm sapulcējās radi, draugi, kaimiņi, jo TV ekrāns bija notikumu un sajūtu centrs.

Arī mūsu mājās televizors ir bijis, kopš es sevi atceros. Man tas patīk, taču neciešu tos strīdus, kas izceļas ar mazo brāli, kad nevaram sadalīt, kurš tagad skatīsies. Es vairāk izvēlos skatīties pārraides savā datorā. Taču izskatās, ka drīz tas varētu mainīties. Tētis grib iegādāties jaunu televizoru ar Smart TV iespēju. Mūsu televizors ir ļoti labas kvalitātes, taču tajā nav iebūvētas Smart TV funkcijas. Ja gribu kaut ko no youtube noskatīties uz lielā ekrāna, es vienkārši pieslēdzu savu datoru klāt televizoram. Taču tētis domā, ka tā ir lieka ņemšanās. Gala beigās varbūt tās ir tikai atrunas, un viņš vienkārši beidzot var atļauties nopirkt televizoru savai guļamistabai. 

TV ekrāns ikvienās mājās

Televizoru remonts pie speciālista mūsdienās ir diezgan ikdienišķs notikums, ņemot vērā lielo iekārtu mainību. Iespējas dažādi izmantot televizoru ir tikai palielinājušās. TV var izmantot, lai skatītos pārraides, izmantotu kā datora ekrānu, skatītos filmas un citas interaktīvas lietas. TV remonts līdz ar to kļuvis par vēl pieprasītāku pakalpojumu. Ja Tu pats esi diezgan liels eksperts elektronikā, noteikti der apskatīties dažādus mācību video, piemēram šo, un mēģināt saremontēt to pašam. 

Televizora izvēle nav vienkārša

Vēlme pēc platāka TV, labākas skaņas un citiem efektiem, var novērst no galvenā uzdevuma un rezultātā par iekārtu var pārmaksāt. Tāpat vienmēr jāņem vērā, vai ir garantija un cik izmaksās TV remonts. Tā kā pašreizējais televizoru tirgus ir tik piesātināts, jauna TV izvēle var būt sarežģīts un saspringts process. Plānie televizori var radīt apjukumu un neskaidrības, jo ir daudz ražotāju, kas piedāvā visplašāko TV funkciju klāstu.

Sākotnēji jāapzinās savas vajadzības un tas jādara pirms iegādes brīža, jo skatoties vilinošos piedāvājumus, nereti šķiet, ka viss redzētais patiešām ir ļoti vajadzīgs un tiks izmantots. Jāatbild uz sev svarīgiem jautājumiem – piemēram, vai TV tiks izmantots virtuvē, gatavojot un ēdot vakariņas? Vai tas atradīsies viesistabā, kur nepieciešama laba skaņa? Vai TV atradīsies guļamistabā un to skatīsies tikai bērni pirms gulētiešanas?

Otrs svarīgs faktors ir cena. Ieteicams jau pirms iegādes noteikt galējo ciparu, kuru nedrīkst pārkāpt. Saprotot tirgu un nosakot cenu robežas, kā arī sekojot tām, veikalu plašajā sortimentā būs vieglāk neapjukt un nekrist kārdinājumā iegādāties krietni dārgāku plāno televizoru ar sev nevajadzīgām funkcijām. Noteikti jānoskaidro arī televizoru remontu iespējas pie ražotāja vai dīlera.

Cik lielu ekrānu izvēlēties?

Būtisks mūsdienu TV izvēles parametrs ir izmērs – sākot no 19 collu ierīcēm, ko lieto, piemēram, virtuvē, līdz pat 72 collu ekrāniem, kas piemēroti izklaidei. TV remonts dažādiem izmēriem var atšķirties. Nākošais kritērijs, pēc kura jāvadās, izvēloties jaunu TV, ir displejs. Tirgū pieejami LED un plazmas ekrāni. Atšķirība ir izmantotajās tehnoloģijās, jo LED ekrāniem izmanto mazas un gaišas diodes, kamēr plazmas ekrāniem ir labāks attēlu kontrasts un melnās krāsas dziļums. LED ekrāni maksā vairāk, bet tie ir plānāki un vizuāli pievilcīgāki. 

Tētis nopirka 50 collu Smart TV televizoru un pielika pie sienas tieši pretī gultai. Mammai izbojāja viņa prieku, jo viņas gaumē tas galīgi nebija. Mamma šad tad televizoru paskatās, taču tas noteikti nav tas, ko viņa vēlas ieraudzīt no paša rīta. Un varbūt es viņu mazliet saprotu. Cik nav dzirdēts, ka no rīta vai vēlu vakarā sēdēt pie zilās gaismas nevajadzētu! Tas mazina darba spējas, motivāciju un radošumu. Cilvēks pieceļas un pirmais, ko viņš dara, ir televizora skatīšanās. Protams, ka tur redzamā dzīvē izskatīsies krāsaināka, sakārtotāka un varbūt labāka par viņa paša dzīvi. Cilvēks apzinās, ka televizorā redzētais ne vienmēr ir realitāte, taču šī ilūzija ir tik vilinoša, ka no gultas cilvēks izkāps vien tad, kad gribēsies ēst vai uz tualeti. To tētim nenovēlu.

Varbūt tas televizors tomēr jāved uz laukiem.