Pirmās palīdzības kursi Rīgā

Pirmās palīdzības kursi Rīgā

Ikvienam cilvēkam var pienākt brīdis, kad dotas vien dažas sekundes, lai pieņemtu ļoti svarīgus lēmumi, kas pat var kādam izglābt dzīvībuTomēr vai šādos brīžos ir pārliecība par to, ka palīdzība tiks sniegta pareizi un cietušajam nenodarīs vēl lielāku postu? Kas jādara, ja līdzcilvēku sakodis suns, vai ir bijusi elektrotrauma? Visas atbildes iespējams saņemt pirmās palīdzības kursos Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās. Šīs zināšanas var palīdzēt izšķirošajos brīžos un izmainīt gan savu, gan līdzcilvēku dzīves.  

Kāpēc pirmās medicīniskās palīdzības kursi ir svarīgi  

Pirmās palīdzības kursi ir paredzēti ikvienam topošajam autovadītājam,  apsardzes darbiniekiem, medniekiem un citiem ieroču nēsātājiem, izglītības iestāžu un privāto iestāžu darbiniekiem, bērnu auklēm, jaunajām māmiņām, kā arī jebkuram citam interesentam, kas sasniedzis 12 gadu vecumu. Kursu laikā apgūst pirmās palīdzības sniegšanas pamatus, glābšanas ķēdi, kā arī praktiskās iemaņas tās realizēšanā.  

Kā norisinās pirmās palīdzības kursi Rīgā un citās pilsētās?  

Pirmās palīdzības kursi Rīgā parasti ilgst 15 akadēmiskās stundas. Septiņas ir teorētiskās un astoņas ir praktiskās nodarbības un beidzot nodarbības, tiek izsniegta sarkanā apliecība, kas ir derīga arī citās Eiropas Savienības valstīs. Bez šīs apliecības nav iespējams saņemt autovadītāja apliecību un arī CSDD teorijas eksāmenā ir daudz jautājumu, kas saistīti tieši ar pirmo neatliekamo palīdzību.  

Kursos tiek apgūtas ļoti svarīgas tēmas:  

 • kā rīkoties negadījuma vietā, avārijas laikā un kā steidzami jāizsauc palīdzība;  

 • ko darīt, ja iestājies šoks vai ir dzīvībai bīstama situācija;  

 • cilvēkam ir radušies tehniskie bojājumi pārkaršana, atdzišana, apdegumi, apsaldējumi;  

 • ķīmisko vielu izraisīti nelaimes gadījumi acīs, uz ādas, gremošanas traktā;  

 • rīcība elektrotraumu un slīkšanas gadījumā;  

 • kā reaģēt un kas jādara dažādu traumu un amputāciju gadījumā;  

 • kā rīkoties dzīvnieku izraisītos nelaimes gadījumos;  

 • ko darīt, ja ķermenī iekļuvuši svešķermeņi;  

 • kā transportēt cietušu cilvēku un ko darīt ja ir vairāki cietušie? 

Kursu laikā tiks saņemta informācija par to, kā rīkoties dažādu slimību gadījumā un kādam ir jābūt aptieciņas saturam, kas jātur mājās, mašīnā vai izglītības iestādē. Tā kā glābjot svarīgākais ir paša glābējveselības stāvoklis un veselais saprāts, tad atsevišķa tēma pirmās palīdzības kursos Rīgā ir veltīta tieši glābēja drošībai.  

Kur var apmeklēt pirmās palīdzības kursus Rīgā? 

Ērtākais veids, kā apmeklēt pirmās medicīniskās palīdzības kursus Rīgā ir sameklēt ērtāko un modernāko autoskolu piedāvājumu.  Kā papildus pievienotā vērtība ir iespēja veikt apmaksu par pakalpojumu tiešsaistē, kas ļauj ietaupīt laiku, nestāvot rindās kasē.   

Ikviens cilvēks var nonākt situācijā, kad ir jāpalīdz citiem - pilnvērtīgs sabiedrības loceklis nepieciešamības gadījumā zina un prot rīkoties. Tāpēc ieticams apmeklēt pirmās palīdzības kursus Rīgā un būt gatavam palīdzēt! Nereti pēc ilgāka laika kursu laikā apgūtais tiek aizmirsts. Tāpēc ļoti svarīgi periodiski kursus apmeklēt atkārtoti! Ir autoskolas, kas piedāvā ļoti ērtu pierakstu elektroniski, izmantojot mājaslapu, kas nozīmē, ka nebūs jāpatērē lieks laiks. 

Kā rīkoties, ja notikusi nelaime? 

Protams, situācijā, kad kādam citam, vai pašam sev jāpalīdz, ir ārkārtīgi svarīgi ievērot vairākus nosacījumus:  

 • Iespēju robežās, saglabā mieru! Reizēm tieši pārsteidzīgi lēmumi un rīcība noved pie bīstamām sekām.  

 • Izsauc ātro palīdzību vai uzdod kādam no klātesošajiem to darīt, kamēr sniedz savu palīdzību. 

 • Novērtē situāciju, tai skaitā esošās un draudošās briesmas, pirms sāc rīkoties!   

 • Rīkojies ātri, droši, bet mērķtiecīgi! 

 • Nebaidies no kļūdām, jo Tava rīcība var izglābt dzīvību!  

 • Sargā pats sevi vispirms! Ja redzi, ka situācija ir pāri Taviem spēkiem, neriskē, bet meklē citus veidus, kā palīdzēt!