Moto skola A kategorijas apmācībai

Moto skola A kategorijas apmācībai

Motocikla tiesības un pats spēkrats rada īpašu sajūtu un emocijas. Tas ir transporta līdzeklis, par kuru ļoti bieži raisās aktīvas diskusijas, jo lielai daļai sabiedrības ir maldīgs uzskats, ka ir bīstamākais un neprognozējamākais transporta līdzeklisPatiesībā A kategorija moto skolā parasti ir otrā apgūtā kategorija, un B kategorijas apgūšana un braukšanas pieredze ļauj vadītājam būt ļoti profesionālam.  

Kāpēc izvēlēties nokārtot motocikla tiesības  

Moto skola nozīmē neaprakstāmas emocijas, kas nav iegūstamas braucot ar vieglo automašīnu. Pirmkārt, tā ir brīvība, jo ļauj pārvietoties krietni ātrāk, nestāvēt satiksmes sastrēgumos un krietni vienkāršāk novietot spēkratu stāvēšanai. Ļoti būtisks ir motocikla ekonomiskais izdevīgums, kas ļauj ietaupīt ne tikai laiku, bet arī degvielu. Braucot ar motociklu, vidēji var ietaupīt pat pusi no tā, cik parasti braucot ar automašīnu.  

Kā iegūt motocikla tiesības? 

Motocikla tiesības iegūst tieši tāpat, kā B kategoriju: 

  • jāapmeklē moto skolu 

  • jānokārto teorijas un praktiskās vadīšanas eksāmeni.  

A kategorijas teorētiskā apmācība sevī iekļauj Ceļu satiksmes noteikumus, satiksmes drošību un pirmo palīdzību. Ja iepriekš jau saņemtas B kategorijas tiesības, lai saņemtu motocikla tiesības, teorijas apmācība parasti ir ātrāka un vienkāršāka.  

Motocikla tiesības un to veidi  

Lai iegūtu motocikla tiesības, moto skolā nepieciešams nokārtot A kategoriju. Tā kā motocikli atšķiras pēc dažādiem motora tilpumiem, pastāv dažādas A kategorijas tiesību iedalījums:  

  • A kategorija – motocikli un tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Tiesības var iegūt no 24 gadu vecuma;  

  • A1 kategorija - motocikli, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 125 kubikcentimetrus. Tiesības var iegūt no 16 gadu vecuma; 

  • A2 kategorija - motocikli, kuru jauda nepārsniedz 35 kilovatus. Tiesības var iegūt no 18 gadu vecuma. Savukārt, vēl pēc diviem gadiem var kārtot A kategoriju;  

  • AM kategorija- mopēds, kura motora darba tilpums nepārsniedz 50 cm3, bet ceļu satiksmē pieļaujamais braukšanas ātrums nepārsniedz 45 km/h. Tiesības var iegūt jau no 14 gadu vecuma.  

Ieteikumi motociklu vadītājiem pēc moto skolas beigšanas  

Protams, ikviens motocikla tiesību ieguvējs sapņo par savu spēkratu. Ir vairākas būtiskas lietas, kas jāievēro braucot ar personīgo motociklu, lai nodrošinātu drošību gan sev, gan citiem ceļu satiksmes dalībniekiem: 

  • Pirmkārt, nemitīgi jānovērtē motocikla tehniskais stāvoklis, īpaši pēc ziemas sezonas. Sevišķi nozīmīgi ir pārbaudīt riepas un gaisa spiedienu tajās.  

  • Tā kā motocikli ir salīdzinoši nelieli, pārējie braucēji uz ceļa mēdz motociklistus nepamanīt, līdz ar to izraisot negadījumus un avārijas.  

  • Mazā izmēra dēļ, optiski rodas sajūta, ka motocikls ir daudz tālāk, tāpēc ieteicams iegādāties spilgtas krāsas braucamrīkus un apģērbu, jo ir pierādīts tas, ka tumšas vai ļoti gaišas krāsas motociklus pamanīt ir krietni grūtāk.