Kārtridžu cenas attiecībā pret kvalitāti

Kārtridžu cenas attiecībā pret kvalitāti

Iegādāties printeri var daudzi, taču ne visi padomā, ka laika gaitā vajadzēs mainīt arī printeru kārtridžus. Jaunu oriģinālo kārtridžu cenas var pārsniegt pat paša printera cenu! Vismaz tad, ja tie jāiegādājas 2 uzreiz. 

Visi, kas gājuši vismaz vienā skolā, atceras kaut vienu reizi bibliotekāri sakām, cik printera tinte galu galā ir dārga. Lai gan mūsdienās jau sen kā bērni par printētajām lapām arī paši maksā. Un to dara pat skolotāji. Kurš gan neatminas tos jaukos brīžus, kad skolotāja stundas laikā palūdza ko pārkopēt? Un tu, 15 gadīgs puika vai skuķis, tos 50 m gāji veselas 10 minūtes, jo tā vienkārši bija retā iespēja dabūt sev kādu kripatiņu brīvā laika. 

Jāsaka, es pati kļuvu par to pusriebīgo bibliotekāri, kurai nemitīgi bija jāizkontrolē to, vai kāds, piedodiet, sīkais datorā kaut ko nesaspaidīs un neizprintēs 10 krāsainās lapas pēc kārtas. Skolas budžets nav tas pats, kas budžets kādā pelnošā uzņēmumā. Kas man vēl bija jāatskārš - bibliotekāre pašvaldības bibliotēkā un bibliotekāre skolā ir gandrīz vai 2 dažādas profesijas. 

Bibliotekāre pašvaldības bibliotēkā no apmeklētāju puses, manuprāt, tiek cienīta daudz vairāk nekā skolas bibliotēkā. Ja padomā, tad tas ir likumsakarīgi. Skolas bibliotēkā taču vismaz 98 % apmeklētāju ir bērni un jaunieši vecumā līdz 18. Diemžēl šai vecumā cieņas aspekts pret līdzcilvēkiem ir vēl diezgan primārā līmenī. 

Strādājot skolā, es turklāt saņēmu vairāk pienākumu nekā strādājot pašvaldības bibliotēkā. Manos darba pienākumos neietilpa tikai grāmatu klāsta pārzināšana, pamatzināšanas darbā ar datoru, kopēšana, printēšana, projektora uzstādīšana, bet man piedevām uzticēja arī nepieciešamo lietu iegādi. Vissarežģītāk bija iegādāties jaunus printeru kārtridžus. 

Es tos varēju pasūtīt internetā. Taču tā kā skolas budžets ir diezgan ierobežots, direktors man vienmēr ieteica izvēlēties no kvalitatīvākajiem tos lētākos. Kā secināju, printeru kārtridžu cenas var būt ļoti dažādas. Palasot vairākus rakstus internetā, nopratu, ka nav īsti vērts pirkt katras firmas oriģinālos kārtridžus. Nemaz sliktāki nav tā saucamie savietojamie kārtridži. Taču iegādājoties šādus, labāk izvēlēties visuzticamāko printeru kārtridžu veikalu. 

Diemžēl nereti tirgū ieplūst arī vislētākie ķīniešu ražojumi. Šo printeru kārtridžu cenas ir ārkārtīgi zemas un, protams, lētticīgie mēdz uzķerties. Taču jau kā neliels eksperts printera kārtridžu cenās varu teikt, ka galu galā tas nepavisam neatmaksājas. Pateikšu 3 iemeslus kāpēc:

  1. Šādu vislētāko printeru kārtridžu tinte ļoti ātri izbeidzas;

  2. Tos nereti nevar uzpildīt otrreiz, lai gan uz iepakojuma rakstīts, ka uzpildīt varēs vismaz 5 reizes (par kārtridžu otrreizēju uzpildīšanu pastāstīšu nedaudz vēlāk);

  3. Ir bijuši gadījumi, ka šādi kārtridži pat sabojā printeri - pēkšņi izplūst tinte vai arī printeris sāk drukāt ar švīkām vai melniem punktiem.

Tātad printeru kārtridžu cenas ne vienmēr ir noteicošās, lai izvēlētos labāko variantu. Varat tikai iedomāties, cik briesmīga bija mana darba diena, kad nolēmu par labu izšķirties printeru kārtridžu cenai un iegādājos šos lētos ķīniešu ražojumus skolas milzīgajam Konica Minolta BIZHUB C227 lāzerprinterim. Tas turklāt notika tad, kad nebija mana, bet kolēģes darba diena. Es šos kārtridžus biju pasūtījusi no kāda interneta veikala. Tos līdz skolai atgādāja Septembrī, skolas sākuma mēnesī. Tā kā printeris jau sāka printēt ļoti blāvā tonī, kolēģe nolēma kārtridžu jeb lāzerprintera toneri nomainīt uz manis pirkto. 

Sākumā viss bija labi. Skolēni printēja savus mājas darbus, skolotāji darba lapas un tad atnāca direktors. Arī viņa mazajam tintes printerim tinte kārtridžā bija izbeigusies. Tad nu savus dokumentus viņš nolēma izprintēt pie bibliotekāres. Protams, kā pa Merfija likumam, tieši viņam šis pakalpojums neizdevās. Uz viņa lapām parādījās melni punkti. Turklāt, kad viņš nolēma paskatīties iekš printera, kārtridža tonera pigmenti izplūda uz viņa rokām. Viņš nosmērēja savu dārgo kreklu un tad sekoja zvans man.

Kā uzcītīgai darbiniecei, viņš man piedeva, taču tā noteikti bija lekcija uz mūžu - printeru kārtridžu cenas nedrīkst būt noteicošās, lai tos iegādātos!!! Šobrīd esmu atradusi vienu, uzticamu salonu, kur manis iegādātos toneru kārtridžus vienkārši uzpilda. 

Nu jau esmu uzpildījusi tos 4 reizes. Salona darbinieki saka, ka varbūt vēl kādas 2-4 reizes varēšu uzpildīt, bet tad gan vajadzēs iegādāties jaunus. Printeru kārtridžu cenas viņu salonā ir ļoti demokrātiskas un pieņemamas, turklāt pats salons atrodas centrā. Vienalga - vai vēlos kārtridžus uzpildīt vai pirkt jaunus, abos gadījumos no skolas un uz skolu tos nogādās kurjers. Kurjera pakalpojums nebūs dārgs jo salons atrodas centrā. 

Kā jau vairākas reizes minēju - labas kvalitātes tintes un toneru kārtridžus var vairākas reizes atkārtoti uzpildīt. Tas noteikti būs lētāk, jo printeru kārtridžu cenas, tos pērkot jaunus, būs augstākas. Ja vēlies tos uzpildīt mājas tintes printera vajadzībām, vari pamēģināt arī izdarīt to pats. Taču, ja printeris pieder uzņēmumam vai skolai, tad noteikti dari to labāk salonā. Printeru kārtridžu cena vislētākajā variantā nav tā vērta, lai sabojātu vairākus simtus vērtu jaudīgu printeri. 

Nobeigumā gribēju padalīties ar noderīgu video, ja gadījumā arī Jums ir gadījies izpludināt kārtridža toneri ne tur, kur tam vajadzētu nonākt: https://www.youtube.com/watch?v=AAdhi4vlHCQ