Kā izvēlēties labāko binokli

Kā izvēlēties labāko binokli

Tu esi dabas pētnieks, bet kaut kas vienmēr pietrūkst pilnai laimei. Tur tālumā dzirdama cīruļa dziesma, bet pats putniņš nekur tuvumā nav manāms. Pie apvāršņa skrien stirna, bet nevar saskaitīt, cik plankumiņu tai ir uz sāna. Tātad risinājums ir pavisam vienkāršs. Nepieciešams binoklis. Bet kā izvēlēties labāko un neapmaldīties parametru džungļos. Kā zināt vai tiešām nepieciešams kas sarežģīts, vai pietiks ar pašu minimumu.  

Viss ir atkarīgs no tā cik skaidru un spilgtu attēlu vēlaties saskatīt, kā arī tas, uz ko plānots skatīties. Dažādība plešas no pavisam vienkārša teātra binoklīša, līdz pat visai sarežģītam un asi fokusētam dabas pētnieku un mednieku binoklim.  

Galvenie parametri, kas palīdz neapmaldīties ir palielinājums un objektīva lēcas diametrs, ko parasti norāda, kā divu skaitļu reizinājumu. Visbiežāk šie parametri arī ir norādīti uz pašas ierīces, kas ļauj uzreiz viegli saprast, cik tālus priekšmetus ar šo binokli paredzēts apskatīt. 

Vēl svarīgi atrast piemērotu binokli tieši savam hobijam, lai tas savu uzdevumu pildītu atbilstoši vajadzībām un vēlmēm. Dažādi binokļi paredzēti dažādām aktivitātēm. Viens būs labāks putnu vērošanai, cits kuģošanai vai medībām.  

Lielāka atvēruma objektīvi ar lielāku redzes lauku būs piemēroti putnu vērošanai un medībām, turpretī ar šaurāku lauku būs piemēroti teātrim vai ne tik tālu objektu apskatei. Teātra binokļi parasti veidoti pēc Galileja pamatkonstrukcijas, kas pēc savas uzbūves ir daudz vienkāršāki, tāpēc arī nespēs pildīt savu funkciju piemēram, medību laikā. Palielinājums ir pārāk mazs. Atšķirībā no medību binokļa, kura palielinājums ir no 7 reizēm līdz pat 25 reizēm, teātra binokļi parasti spēj attēlu palielināt vien trīsreiz. Kas nozīmē, ka ar šādu binokli vislabākais efekts tiks sasniegts vai nu iekštelpās vai arī piemājas dārzā vērojot tur viesojošos putnus.  

Medniekiem īpaši interesanti varētu likties digitālie un ciparu binokļi, kas ļauj attēlu saskatīt ne vien dienā, bet arī naktī. Visbiežāk šīs iekārtas ir savienotas ar viedierīcēm, kas ļauj attēlu apskatīt ne vien tiešraidē, bet arī lietā, kas vienmēr ir līdz mūsdienu cilvēkam – telefonā.  

Vēl viens svarīgs aspekts, kas jāizskata pirms tik nopietna pirkuma iegādes ir mitrumizturība, jo ja par šo parametru gadījies aizmirst, lietainā laikā medībās izmantojot ūdens neizturīgu binokli var gadīties to pat sabojāt.  

Jāatceras arī, ka profesionāls mednieku binoklis būs visai smags un, piemēram, sportam neparocīgs, ja to nāksies visu laiku nēsāt līdz. Protams, masa nav pārmērīga, tomēr speciāli aktīvam dzīves veidam radītās ierīces būs vieglākas un parocīgākas.  

Lai neapmaldītos plašajā ražotāju klāstā, vajadzētu vispirms papētīt, ar ko šis ražotājs pārsvarā nodarbojas. Augstākā izšķirtspēja piemitīs tieši tiem ražotājiem, kas ražo tikai binokļus un gadu gaitā ir specializējušies gan lēcu, gan korpusa izstrādē, kā piemēram „Levenhuk”. No tiem neatpaliks arī tādi ražotāji, kas specializējušies profesionālās foto tehnikas ražošanā, piemērm, „Nikon” un „Canon”.  

Padariet savu dzīvi krāsaināku un ieraugiet vēl neredzētas lietas tuvāk nekā citi. Binoklis noteikti kļūs par jūsu labāko draugu ceļojumos un atpūtā pie dabas krūts. Tas sagādās pozitīvas emocijas un ļaus atklāt vēl neatklāto.