Izsmalcinātie OMEGA pulksteņi

Izsmalcinātie OMEGA pulksteņi

Sveiki, labvakar!

Atkal esmu noilgojusies paskatīties kas jauns atrodams par manu virtuālo kaislību - rokas pulksteņiem. Šoreiz aplūkošu īstas luksus klases pulksteņus OMEGA. Zīmola vārds ir šī roku darba īsteni cienīgs, jo itin visas detaļas tajos ir nostrādātas līdz omega, kas pārnestā nozīmē ataino kaut kā beigas vai šajā gadījumā - pabeigtību. 

OMEGA ir viens no izcilo Šveices pulksteņu zīmoliem, kas izceļas ar savu izsmalcināto dizainu. Pulksteņu ražotne bāzējas Šveices pilsētā Biel/ Bienne. Šo zīmolu jau izsenis  ir iecienījušas britu karaliskās gaisa flotes lidotāji – 1917. gadā tas bija viņu oficiālais ražotājs. Šos pulksteņus izvēlējās arī NASA un leģendārajā 1969. gadā šis pulkstenis bija pirmais vēsturē, kurš aizceļoja arī uz mēnesi. Kopš 1932. gada zīmols ir arī Olimpisko spēļu oficiālais pulkstenis. Slavenais Džeimss Bonds to savās filmās valkā jau kopš 1995. gada.

Slavenības, kuras iecienījušas OMEGA pulksteņus:

  • Džons Frenks Kenedijs (John F. Kennedy)
  • Princis Viljams (Prince William)
  • Buzs Aldrins (Buzz Aldrin)

OMEGAS priekšgājējs bija kompānija La Generale Watch Co, kuru Šveicē tika nodibināta jau 1880. gadā. Tā dibinātājs bija Louis Brandt, kurš pulksteņs veidoja, pērkot to detaļas no vietējiem pulksteņu meistariem. Jau tajā laikā viņš pulksteņus pārdeva dažādos pasaules nostūros  - sākot no Itālijas, līdz Skandināvijas valstīm. Laika gaitā kompānija ieviesa vairākas inovācijas, tai skaitā arī pulksteņus, kuru detaļas bija maināmas. 1903. gadā oficiāli tika nodibināts Omega Watch Co. 1884. gadā tika radīts visslavenākais šīs Šveices pulksteņu zīmola eksemplārs – 19 kalibru „OMEGA”. Kompānija tika pārdēvēta tieši pēc šī nosaukuma pulksteņa radīšanas.

Šis pulkstenis tiešām ir pirmais, kurš cilvēces vēsturē atradies uz Mēness! Šī modeļa nosaukums ir "Omega Speedmaster Professional Chronograph". To valkāja jau iepriekš minētais Buzz Aldrin. Lai gan visiem labi zināmais pirmais cilvēks uz mēness – Nils Ārmstrongs – bija, pirmais, kurš spēra kāju uz mēness, viņš savu 105.012 Speedmaster aizmirsa kosmosa kuģī. Tieši tāpēc par pirmo pulksteni uz mēness uzskatāms Aldrina nēsātais laikrādis.

Nila Ārmstronga pulkstenis šobrīd atrodas muzejā Vašingtonā, bet Aldrina pulkstenis diemžēl ir ticis nozaudēts. Tas ir ticis nozagts. Diez kāda loģika slēpjas nozagt tik populāru pulksteni, kuru bez policijas iejaukšanās nopārdot pēc tam nevarēs? 2007. gadā, kad Omega Speedmaster Professional Chronograph svinēja radīšanas gadadienu, Šveices kompānijaIzsmalcinātie OMEGA pulksteņi klajā laida jaunu modeli par godu pirmajiem cilvēkiem uz mēness. Tā nosaukums ir Speedmaster Professional Chronograph Moonwatch. Modelim bija ļoti līdzīgas iezīmes kā tā priekšgājējam – pirmajam pulkstenim uz mēness – 1957. gadā radītajam eksemplāram.

Ir vēl rinda ar slavenībām, kurām pieder izsmalcinātie OMEGA pulksteņi: golferis Rory McIlroy, astronautam Buzz Aldrin, aktierim Abhishek Bachchan, aktierim Pierce Brosnan, astronautam Eugene Cernan, slavenajiem aktieriem George Clooney, Daniel Craig, modelei un aktrisei Cindy Crawford, televīzijas personībām Adam Savage, Jeremy Clarkson, James May, Richard Hammond, astronautiem Chris Hadfield, Tom Marshburn, golferim Sergio García, aktrisei Nikolai Kidmenai, golferim Greg Norman, peldēšanas trenerim Michael Phelps, sportistam  Eric Tabarly, golferim Davis Love III. Redzams, ka šo izsmalcināto zīmolu mīl gan  aktrises un aktieri, gan dažādu sporta veidu pārstāvji.

Šo pulksteņu izsmalcinātība un perfekcija ir skaidra jau no pirmā acu uzmetiena. Taču kas slēpjas šī zīmola virtuvē? Jābūt taču arī kādiem neordināriem notikumiem, atgadījumiem vai likstām. To pavēstīšu tālāk:

# Omegas dibinātājs Louis Brandt savu pulksteņu biznesu sāka jau 23 gadu vecumā. Tiesa gan - zīmols tā vēl nesaucās, un viņš nodarbojās ne tikai ar pulksteņu pārdošanas vadību, bet arī pats no vietējiem meistariem pirka detaļas, lika tās kopā un veidoja pats savus modeļus. 

# Omegas pulkstenis ir celmlauzis arī ne tikai kā pirmais rokas pulkstenis uz mēness, bet arī kā pirmais pulkstenis Ziemeļpolā 1968. gadā, kad to pirmoreiz pasaulē sasniedza Ralph Plaisted Kelly.

# Rokas pulksteņu kompānija Omega bija pirmie, kas izveidoja visu pulksteni no tīra zelta. Tāds radās 1969. gadā. Šo pulksteni kompānija uzdāvināja tā laika Amerikas prezidentam Ričardam Niksonam, taču, uzskatot to par pārāk lielu greznību, viņš no tā atteicās. 

#Omegas uzticīgākā vēstnese ir leģendārā supermodele Sindija Krauforde. Šādu pozīciju viņa ieņem jau 20 gadus. Arī modeles var būt uzticīgas.

Ja Tev jau ir OMEGA pulkstenis, un tam nezināmā kārtā ir radies kāds defekts, tad zini, ka to vienmēr var salabot - pat Latvijā. Šeit vari apskatīties, kā no smilšu pīšļiem tiek izcelts un pilnībā atjaunots kāds jūrmalā atrasts ekskluzīvais OMEGA pulkstenis.