Izsmalcinātie OMEGA pulksteņi

Izsmalcinātie OMEGA pulksteņi

OMEGA ir viens no izcilo Šveices pulksteņu zīmoliem, kurš izceļas ar savu izsmalcināto dizainu. Pulksteņu ražotne bāzējas Šveices pilsētā Biel/ Bienne. Šo zīmolu jau izsenis  ir iecienījušas britu karaliskās gaisa flotes lidotāji – 1917. gadā tas bija viņu oficiālais ražotājs. Šos pulksteņus izvēlējās arī NASA un leģendārajā 1969. gadā šis pulkstenis bija pirmais vēsturē, kurš aizceļoja arī uz mēnesi. Kopš 1932. gada zīmols ir arī Olimpisko spēļu oficiālais pulkstenis. Slavenais Džeimss Bonds to savās filmās valkā jau kopš 1995. gada.

Slavenības, kuras iecienījušas OMEGA pulksteņus:

  • Džons Frenks Kenedijs (John F. Kennedy)
  • Princis Viljams (Prince William)
  • Buzs Aldrins (Buzz Aldrin)

OMEGAS priekšgājējs bija kompānija La Generale Watch Co, kuru Šveicē tika nodibināta jau 1880. gadā. Tā dibinātājs bija Louis Brandt, kurš pulksteņs veidoja, pērkot to detaļas no vietējiem pulksteņu meistariem. Jau tajā laikā viņš pulksteņus pārdeva dažādos pasaules nostūros  - sākot no Itālijas, līdz Skandināvijas valstīm. Laika gaitā kompānija ieviesa vairākas inovācijas, tai skaitā arī pulksteņus, kuru detaļas bija maināmas. 1903. gadā oficiāli tika nodibināts Omega Watch Co.1884. gadā tika radīts visslavenākais šīs Šveices pulksteņu zīmola eksemplārs – 19 kalibru „OMEGA”. Kompānija tika pārdēvēta tieši pēc šī nosaukuma pulksteņa radīšanas.

Šis pulkstenis tiešām ir pirmais, kurš cilvēces vēsturē atradies uz Mēness! Šī modeļa nosaukums ir "Omega Speedmaster Professional Chronograph". To valkāja jau iepriekš minētais Buzz Aldrin. Lai gan visiem labi zināmais pirmais cilvēks uz mēness – Nils Ārmstrongs – bija, pirmais, kurš spēra kāju uz mēness, viņš savu 105.012 Speedmaster aizmirsa kosmosa kuģī. Tieši tāpēc par pirmo pulksteni uz mēness uzskatāms Aldrina nēsātais laikrādis.

Nila Ārmstronga pulkstenis šobrīd atrodas muzejā Vašingtonā, bet Aldrina pulkstenis diemžēl ir ticis nozaudēts. Tas ir ticis nozagts. 2007. gadā, kad Omega Speedmaster Professional Chronograph svinēja radīšanas gadadienu, Šveices kompānijaIzsmalcinātie OMEGA pulksteņi laida klajā modeli par godu šim notikumam. Tā nosaukums ir Speedmaster Professional Chronograph Moonwatch. Modelim bija ļoti līdzīgas iezīmes kā tā priekšgājējam – pirmajam pulkstenim uz mēness – 1957. gadā radītajam eksemplāram.

Ir vēl rinda ar slavenībām, kurām pieder izsmalcinātie OMEGA pulksteņi: golferis Rory McIlroy, astronautam Buzz Aldrin, aktierim Abhishek Bachchan, aktierim Pierce Brosnan, astronautam Eugene Cernan, slavenajam aktieriem George Clooney, Daniel Craig, modelei un aktrisei Cindy Crawford, televīzijas personībām Adam Savage, Jeremy Clarkson, James May,    Richard Hammond, astronautiem Chris Hadfield, Tom Marshburn, golferim Sergio García, aktrisei Nikolai Kidmenai, golferim Greg Norman, peldēšanas trenerim Michael Phelps, sportistam  Eric Tabarly, golferim   Davis Love III. Redzams, ka šo izsmalcināto zīmoli mīl gan  aktrises un aktieri, gan dažādu sporta veidu pārstāvji.