Autoskolas Latvijā ir tik daudz! Kā atrast sev piemērotāko?

Jautājums “kā izvēlēties piemērotāko autoskolu”, nomoka ikvienu topošo autovadītāju. Lielisks palīgs šajā procesā var būt auto skolu salīdzināšanas metode. Var izvēlēties kritērijus, kas ir fundamentāli svarīgi un salikt tos vienkopus vairākām auto skolām. Izvēles parametri var būt CSDD statistika, atsauksmes no saviem draugiem vai kolēģiem, līguma pamatnosacījumu salīdzinājums  un daudzi citi.

Autoskolas.com - objektīvākais pētījums Latvijā

Autoskolas Latvijā ir apvienotas vienā vietnē autoskolas.com, kas ļauj ikvienam interesantam ērti un ātri iegūt nepieciešamo informāciju. TOPa mērķis ir pastiprināt un veicināt vispārējo topošo vadītāju mācību iestāžu attīstību veselīgā un konkurējošā vidē, lai kvalitāti paceltu augstākā līmenī un to padarītu maksimāli līdzvērtīgu augstāko mācību iestāžu jeb universitāšu standartiem. Arī atsauksmes no to bijušajiem un esošajiem kursantiem ir ļoti svarīgas.

Pētījumu veic nozares entuziasti, vienlaicīgi izvērtējot:

  • autoskolas.com sekotāju pozitīvo novērtējumu;
  • 2018. gadā veiktu monitoringu;
  • CSDD statistikas datus;
  • aktivitātes digitālajā vidē;

Kopā tiek veikta pilnvērtīga analīze par kopējo situāciju nozarē. Godīgumu apstiprina fakts, ka CSDD statistika ikvienam interesantam pieejama mājaslapā un parāda reālo auto skolas situāciju.  Zemāks procents nozīmē lielākas iespējas, ka savā apmācībā būs jāiegulda papildus līdzekļi atkārtotai eksāmenu kārtošanai. Pēc TOPa rezultātiem redzams, ka pirmajā vietā ir auto skola Presto, otrajā DDB jeb Drošas Braukšanas Skola, trešajā vietā auto skola Kristīne.

Lielākā un stabilākā autoskola Latvijā – Presto

Mācību iestāde Presto TOP 5 pārliecinoši saglabājis pirmo vietu, kas apliecina vienmērīgu kvalitāti. Teorētiskajā apmācībā visām apmācību kategorijām saglabājusies pirmā vieta: 93% Presto kursantu nokārto teorētisko eksāmenu ar pirmo reizi un 49% vadīšanas eksāmenu. Šāda līmeņa rezultāts ir rekords gan Rīgā, gan ārpus tās.

Presto joprojām vienīgie Latvijā piedāvā tehnoloģiskās inovācijas, piemēram, distances līgums – noslēdzot apmācības līgumu attālināti, bez nepieciešamības ierasties skolas filiālē; braukšanas nodarbību elektronisku organizāciju un apmaksu, sniedzot iespēju brīvi mainīt instruktoru apmācību laikā, kas nodrošina iespēju visātrāk tikt pie vadītāja apliecības un citas inovācijas.

Līguma izlasīšana – obligāts nosacījums

Apmācību kopējās izmaksas ir liels ieguldījums, tāpēc ir svarīgi kārtīgi iepazīties ar līgumu, un, ja nepieciešams, parādīt to pazīstamam juristam, lai pārliecinātos, vai tajā neslēpjas dažādi riski un slēptas izmaksas. Kā redzams pētījuma datos, diemžēl, joprojām liela daļa skolu nav godīgas. Tieši tāpēc autoskolas.com palīdzēs izvēlēties labāko autoskolu Latvijā!